blog

7lipiec

Prowadzisz Auto? - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą.Prowadząc auto, mijamy po drodze różnego rodzaju znaki. Mają one na celu doprowadzać każdego kierowcę do określonego miejsca w bezpieczny sposób. Takie znaki jak STOP, USTĄP PIERWSZEŃSTWA, DROGA JEDNOKIERUNKOWA lub OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI informują nas na bieżąco o tym, jaki manewr powinniśmy w danej chwili wykonać, aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji na drodze.

...lecz wyobraź sobie pewną sytuację, w której kierowca prowadzący auto nie przestrzegałby oznaczeń obowiązujących aktualnie na drodze. Jak myślisz, czy byłoby to niebezpieczne? Z pewnością.
Taki kierowca stanowiłby zagrożenie życia nie tylko dla siebie, ale również zagrażałby on życiu innych uczestników ruchu drogowego.

Stąd też powodem licznych stłuczek, karamboli lub wypadków kończących się często utratą życia jest ignorowanie przez kierowców oznaczeń widocznych na drodze. Wielu zgubiła też nieuwaga, brawura, nadmierna prędkość, alkohol, narkotyki lub zwyczajny brak kultury wobec innych uczestników ruchu. A przecież można byłoby tego wszystkiego uniknąć, gdyby kierowcy przywiązywali większą uwagę do oznaczeń usytuowanych przy drodze i przestrzegali przepisów ruchu drogowego.


PRZYKŁAD Z ŻYCIA

Pewien kierowca został zatrzymany przez policję. Zdawało mu się, że nie zrobił on nic złego. Jednak funkcjonariusz policji po weryfikacji materiału wideo rzekł do prowadzącego auto:

"Zatrzymałem pana, ponieważ jechał pan z prędkością 90 km na godzinę w strefie zabudowanej, w miejscu, gdzie rodzice i ich dzieci przechodzą po pasach w kierunku budynku szkolnego. Po drodze minął pan aż 10 znaków, które informowały wyraźnie, że wjeżdża pan do strefy zabudowanej, w miejscu, gdzie stoi szkoła. Wobec tego należało tam zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić do 20 km na godzinę. A pan zignorował wszystkie te ostrzeżenia."

Ten prosty przykład pokazuje nam, że kierowca zignorował po drodze aż 10 znaków, które alarmowały go wcześniej, iż powinien zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność w strefie, do której wjeżdża.

Tak samo każdy człowiek posiada wewnętrzne prawo moralne, dzięki któremu dostrzega wyraźne różnice pomiędzy tym, co złe, a tym, co dobre. Ludzie mają świadomość tego, że np. morderstwo jest złe, że kradzież jest zła, że gwałt lub kłamstwo są złe - a mimo to, świat w dalszym ciągu nie jest wolny od tych złych zachowań. Dlaczego?

Ponieważ ludzkość, tak samo, jak wspomniany wyżej kierowca - ignoruje znaki, pomija głos swego sumienia i w konsekwencji doświadcza w życiu wielu niepotrzebnych utrapień oraz rozczarowań, niekiedy obarczając za to Boga, a nie siebie.

A czy Ty uważasz się za dobrego kierowcę prowadzącego ster swojego życia?
Czy przestrzegasz nienagannie przepisów prawa?
Być może jest to dobry moment, abyś właśnie dziś to sprawdził i uniknął poważnej tragedii w przyszłości.
Oto szybki test: KLIKNIJ TU

Źródło:

(Jakuba 2:10)

"Kto przestrzega całego Prawa, a przekroczy tylko jedno z przykazań, ponosi taką sama winę jak ten, kto złamał wszystkie przykazania."

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.