blog

7lipiec

Ile jest warte Twoje życie?


Ile jest warte Twoje życie?

Czy zagrałbyś dziś w rosyjską ruletkę? Nagroda główna to 20 milionów dolarów. Dostajesz do ręki rewolwer. Masz wtedy trzy kule w sześcionabojowym cylindrze, czyli 50% procent szans na to, że przeżyjesz. Przykładasz pistolet do głowy i naciskasz spust. Jeśli rewolwer nie wystrzeli, to otrzymujesz 20 milionów dolarów. Jeśli padnie strzał, to tracisz swoje życie. Co w takim razie bardziej cenisz: swoje życie, czy szybki zysk?

A jeśli ktoś zaproponowałby ci 20 milionów dolarów tylko w zamian za twoje oczy? Czy zgodziłbyś się?

Można byłoby rzec: "Przecież to tylko oczy!" - a mimo to są one oknami twojej duszy. Twoje CAŁE ŻYCIE przez nie patrzy. Z drugiej strony wartość twoich oczu jest niczym w porównaniu z wartością twojej duszy. Bo cóż pomoże człowiekowi, jeśli cały świat zdobędzie wraz z jego bogactwami, a poniesie stratę na swojej duszy?

Więc skoro nasze oczy mają dla nas niesamowitą wartość, to również i nasze całe życie.

Rozejrzyj się. Każdego dnia słychać miliony narzekań na ten świat, chciwość, samolubstwo, bieda, głód, wojny, morderstwa, choroby, ale to nie jest jeszcze Piekło. Nawet teraz, są piękne słoneczne dni, gwieździste noce, bezkresne niebo, śpiewy ptaków. Są nawet ludzie wyciągający pomocną dłoń do bezradnych. Jest miłość. W Piekle nie ma miłości. Nie ma piękna, nie ma nadziei. Jedynie męka, która przychodzi z wewnątrz.

Statystyki podają, że w ostatnich 20 latach w Stanach Zjednoczonych zamordowano około 200 tysięcy ludzi. Tylko połowa tych spraw została rozwiązana. Oznacza to, że około 100 tysięcy morderców przebywa nadal na wolności. Udusili, zastrzelili, utopili, otruli lub pchnęli nożem drugiego człowieka i nigdy nie stanęli przed wymiarem sprawiedliwości. JEŚLI Bóg istnieje, to czy powinno Go to niepokoić? Bo jeśli nas to niepokoi, to tym bardziej powinno Jego to niepokoić.

W takim razie, czy Bóg jest dobry?

Czy twoim zdaniem powinien On troszczyć się o sprawiedliwość i dobroć na świecie? Jeśli tak, to czy powinien On ukarać wszystkich morderców?
Przypuśćmy, że ktoś zamordowałby twoją własną Mamę lub kogoś, kogo bardzo kochasz. Czy w takiej sytuacji sprawca powinien zostać słusznie ukarany? Na pewno. A co ze złodziejami, kłamcami lub gwałcicielami? Czy oni też powinni zasłużyć na sprawiedliwą karę?

Tak więc jeśli każdy przestępca powinien otrzymać surowy wyrok, to wiadome jest, że pewnego dnia nadejdzie dzień oraz miejsce wymierzenia słusznej kary. Tym miejscem Bożej kary jest właśnie Piekło. Tam znajdą się wszyscy ci, którzy przekroczyli w swoim życiu Prawo. Bo skoro wymierzenie słusznej kary mordercy twojej Mamy miałoby sens, to tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że Piekło jest realne.

Jeśli Bóg jest doskonale dobry, to będzie też wymagał doskonałej sprawiedliwości. Wtedy w Jego oczach wszelkie kłamstwo, wszelka kradzież, wszelka głębia cudzołóstwa spotyka się z Jego gniewem.

Zatem jest to logiczne, że dobry Bóg gniewa się na to, co złe, natomiast lubi tylko to, co jest dobre. I chociaż brzmi to paradoksalnie, to Boży gniew jest pożyteczny, ponieważ sprzeciwia się on złu, jakie wyrządza człowiek człowiekowi.

Gdyby dobry Bóg pozostawił każdą zbrodnię bez kary - to byłby On zdemoralizowanym Bogiem. I z pewnością nie miałby On nic wspólnego z dobrocią. Dlatego dobry Bóg z pewnością nie zignoruje żadnego grzechu, który popełnia człowiek. Zrobi więc wszystko, co w Jego mocy, aby każdy człowiek zdał sprawę ze swoich złych czynów w Dniu Sądu.

Biblia mówi wyraźnie, że:

(Apokalipsa Jana 21:8)

"Udziałem bojaźliwych i niewierzących, i skalanych i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką."

(1 Koryntian 6:9-10)

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."

A czy ty jesteś dobrym człowiekiem? Czy cenisz swoje życie? Udowodnij jak bardzo.

KLIKNIJ TU - i sprawdź się.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ
Czy domy budują się same

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.