blog

7lipiec

Gdybyś mógł cofnąć czas, to co byś zmienił?


Gdybyś mógł cofnąć czast to co byś zmienił

Jest 10 września 2001 roku. Godzina 8:46 czasu nowojorskiego. Dzień przed atakiem na World Trade Center. Poproszono cię, abyś przemówił do 1000 osób na 100 piętrze - pierwszej z wież.
Twoim przesłaniem ma być ostrzeżenie przed nadchodzącym zagrożeniem.

Patrząc na twarze przed tobą, zdajesz sobie sprawę, że za 24 godziny większość z tych ludzi doświadczy wydarzenia tak przerażającego i okropnego, że przerasta ono nawet ludzką wyobraźnię. Wielu z nich przejdzie prawdziwe piekło i tortury. Inni skoczą ze 100 pięter ku swej śmierci na bezlitosne chodniki Nowego Jorku. Jeszcze inni, którzy zostaną w budynku, runą razem z nim i dotrą do miejsca, z którego nigdy nie zostaną wydobyte ich ciała.

Wobec tego, jeśli miałbyś wiedzę na temat nadchodzącej katastrofy, która miałaby za 24 godziny pochłonąć wiele istnień ludzkich - to jak byś wtedy zareagował? Co byś powiedział tym ludziom?

"RATUJCIE SIĘ, BO NADCHODZI ZAGROŻENIE!"


Otóż to.

Zdając sobie sprawę z ciążącego na tobie obowiązku - doskonale wiesz, że ten, kto cię wysłucha i zastosuje się do twych napomień - ocaleje. Ci zaś, którzy zignorują twe wołanie - znajdą się za niecałą dobę w dramatycznej dla nich sytuacji.

Z wielkim zapałem, oraz sercem pełnym miłości ostrzegasz tych ludzi. W ten sposób wzbudzasz ich zainteresowanie. Jednak młodzi i starzy, mali i duzi - wiele osób wpatrzonych w ciebie, zaczyna ku twemu zdziwieniu pukać się w czoło. Niektórzy z nich zaczęli nawet wołać w twoim kierunku:

- "Co? Niby jakiś samolot uderzy w ten wieżowiec i wszyscy zginiemy? Przecież żyjemy w wolnym i bezpiecznym kraju!",
- "Jesteśmy zbyt młodzi, aby umierać!",
- "Co ty gadasz? Nie będzie żadnego wybuchu!",
- "Przestań nas straszyć!",
- "Nie wierzymy w to, co mówisz!",
- "Powinni cię zamknąć!",
- "Spadaj stąd i zabierz te swoje herezje!"

Czy słyszysz to?

Wielu ludzi całkowicie pominie twoje ostrzeżenia i pójdą oni dalej za swoimi myślami, problemami i marzeniami, które pochłaniają ich rzeczywistość każdego dnia. Zupełnie zignorują cię. A za 24 godziny większość z tych ludzi zginie na wieczność, bez względu na to, za kogo się dziś uważa i co myśli na ten temat.

Dlatego nie dziw się ich reakcjom. Ta sama "znieczulica" panuje dziś na świecie, a także w twoim otoczeniu, gdy rzucane jest hasło: "PIEKŁO".

Ludzie są tak bardzo zabiegani swoimi problemami, troskami, obowiązkami, marzeniami, że nie myślą wcale o tym, iż każdy kolejny dzień może być dla nich tym ostatnim w ich ziemskiej wędrówce. Zaślepieni własną codziennością nie spodziewają się nadlatującego w ich kierunku samolotu, który może zburzyć ich piękną wieżę, jaką budowali sobie przez lata, chodząc po tej ziemii.

A jak jest w twoim otoczeniu? Gdybyś wiedział dziś, że osoby, które mocno kochasz, zginą następnego dnia w przerażających dla nich okolicznościach zwanych Piekłem, to co powinieneś DZIŚ dla nich uczynić?
O czym powinieneś im powiedzieć?

Czy masz jakieś plany na jutro? A może warto byłoby poświęcić odrobinę czasu już DZIŚ, aby ich ostrzec przed nadchodzącym zagrożeniem? Nawet kosztem tego, iż możesz zostać wyśmiany.

Jeśli są w swoim otoczeniu osoby, na których zależy ci, to nie zwlekaj z tym poselstwem do jutra.

KLIKNIJ TU i zdecyduj wpierw sam, w którą stronę obróci się twoje życie. A następnie prześlij ten artykuł dalej, aby również inni mogli podjąć swą decyzję na wieczność.
Spraw, by chociaż oni nie szli do Piekła z "opaską na oczach", lecz mogli dowiedzieć się, jak go uniknąć.


Źródło:

(Ewangelia Łukasza 13:4-5)

[Rzekł Jezus] "uważacie, że tych osiemnastu, którzy ostatnio zginęli pod gruzami wieży w Siloe, było gorszymi grzesznikami niż reszta mieszkańców Jerozolimy?
Wiedzcie, że czeka was taki sam koniec, jeśli się nie nawrócicie."

(Jakuba 4:13-15)

"wy, którzy mówicie: „Dziś lub jutro wyjeżdżamy do tego miasta, przez rok będziemy tam prowadzić interesy i osiągniemy duże zyski”. PRZECIEŻ NAWET NIE WIECIE, CO WAS SPOTKA JUTRO! Jesteście jak poranna mgła, która pojawia się na chwilę, a potem znika bez śladu. OPAMIĘTAJCIE SIĘ więc i mówcie: „Jeśli Pan pozwoli i będziemy żyć, to zajmiemy się tym lub tamtym”."

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ
Co jest twoim największym marzeniem?

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.