blog

7lipiec

Czy skoczyłbyś z samolotu, BEZ spadochronu?Czy byłbyś na tyle odważny, aby skoczyć z lecącego samolotu, nie posiadając spadochronu? Przyznasz, że byłoby samobójcze! Wielu ludzi ceni swoje życie i nikt o zdrowych zmysłach nie dopuściłby do tego, aby zabrakło na jego plecach tego solidnego zabezpieczenia. Gdyż prawda jest taka, że bez spadochronu umarłbyś, rozbijając się o ziemię. Tak drastycznego finału doznałby też każdy, kto chciałby oszukać PRAWO GRAWITACJI.

OGÓLNOŚWIATOWE STATYSTYKI DOWODZĄ, ŻE...

Prawie 150 tysięcy ludzi umiera na świecie w ciągu 24 godzin. Oznacza to, że każdy kolejny dzień, może być tym ostatnim na pokładzie naszego "samolotu" zwanego życiem. Dlatego czy jesteś przygotowany na dzień swojego "skoku"? Czy założyłeś już "spadochron"?

Przyjrzyj się działaniu PRAWA GRAWITACJI. W rzeczywistości jest ono przerażające, jeśli musiałbyś skoczyć z samolotu bez spadochronu. Jednak nie to jest najstraszniejsze. Istnieje na tym świecie także inne PRAWO o znacznie poważniejszych konsekwencjach, jeśli je przekroczysz.

Tym PRAWEM jest PRAWO 10 PRZYKAZAŃ wpisanych w sumienie każdego człowieka.
Czy przestrzegałeś go? Sprawdź to. Oto szybki test.

CZY KIEDYKOLWIEK SKŁAMAŁEŚ?

Robert Feldman z Uniwersytetu w Massachusetts (USA) udowodnił na podstawie swoich badań, że ludzie mówią nawet do 200 kłamstw dziennie!

CZY KIEDYKOLWIEK COŚ UKRADŁEŚ?

Wartość tego przedmiotu jest nieistotna. Nie musiały to być napady na bank. To mogło być coś drobnego np.: zabawka z lat dzieciństwa, filmy, gry, muzyka lub zdjęcia z internetu.

CZY KIEDYKOLWIEK PATRZYŁEŚ NA KOGOŚ POŻĄDLIWIE?

Jezus powiedział, że jeśli patrzysz na kobietę i pożądasz jej, już dopuściłeś się z nią cudzołóstwa w sercu (Ew. Mateusza 5:28).
Czy miewałeś kiedyś takie pragnienia wobec płci przeciwnej lub oglądałeś pornografię?

JEŚLI ROBIŁEŚ KTÓRĄŚ Z TYCH RZECZY, to według PRAWA jesteś kłamcą, złodziejem lub cudzołożnikiem.

A Biblia powiada:

(Rzymian 5:16b)

"[..] wskutek JEDNEGO przestępstwa przyszło potępienie [..]"

(Jakuba 2:10)

"Choćby ktoś przestrzegał całego PRAWA, a przestąpiłby JEDNO TYLKO PRZYKAZANIE, ponosi winę za wszystkie."

Przykładowo, jeśli trzymałbyś się liny skręconej z 10 kawałków, a JEDEN z tych kawałków zostałby naderżnięty - to tylko kwestia czasu jak zerwałbyś CAŁY sznur. Tak samo jest z 10 PRZYKAZANIAMI.

Biblia powiada także:

(1 Koryntian 6:9-10)

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."

(Apokalipsa Jana 21:8)

"Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką."

Więc jeśli masz już świadomość tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą skok BEZ spadochronu, to równie dobrze możesz zauważyć, że złamanie zaledwie 1 z 10 PRZYKAZAŃ - uczyni cię potępionym wobec CAŁEGO PRAWA. I nie tylko ciebie. Dotyczy to także każdego człowieka na Ziemii.

Jako ludzie jesteśmy bezsilni wobec PRAWA 10 PRZYKAZAŃ. Nikt nie jest idealny. Nie raz zgrzeszyliśmy myślą, mową lub czynem. Nawet nasze najlepsze uczynki, które dziś czynimy, nie będą mogły nas uratować, ani osłonić przed konsekwencjami złamanego wcześniej PRAWA.

W takim razie, czy istnieje jakaś droga ucieczki? Czy istnieje "spadochron" umożliwiający ludzkości ucieczkę przed wieczną karą? Odpowiedź brzmi: TAK!

Bóg nie chce, aby ktokolwiek zginął.

Biblia powiada, że:

(Jan 3:16)

"Tak Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Wyobraź sobie, że jesteś w sali sądowej. Przed chwilą PRAWO wykazało tobie, że je złamałeś. Gdy czekasz na osadzenie w więzieniu, nagle otwierają się drzwi i wchodzi na salę rozpraw pewien mężczyzna, którego osobiście nie znasz. Podchodzi on do ciebie i mówi tobie: "Oddaję całe swoje życie, aby zapłacić karę za ciebie" Wtedy Sędzia mówi tobie: "Twoja kara została spłacona. Stałeś się wolnym człowiekiem, ponieważ ten mężczyzna, który wszedł na salę - wziął na siebie twoją karę i ją spłacił."

Powiedz, co byś wtedy czuł? Czy byłbyś wdzięczny? Czy powiedziałbyś temu człowiekowi, który oddał za ciebie swoje życie: "Dziękuję" ?

Widzisz, to uczynił dla nas Bóg ponad 2000 lat temu. Posłał On swojego bezgrzesznego Syna, aby spłacił twoją karę. Jezus Chrystus wziął na siebie twoje WSZYSTKIE WINY, a następnie został przybity z tym ciężarem do krzyża i umarł, aby sprawiedliwość wobec ciebie mogła się wypełnić, a Ty, mógł wyjść na wolność - ciesząc się życiem wiecznym.

Czy to jest Dobra Nowina?

Potem Jezus zmartwychwstał, aby stać się twoim codziennym przewodnikiem w życiu przez Ducha Świętego. To właśnie Jezus Chrystus jest twoim "spadochronem" ratujący twoje całe życie przed konsekwencjami złamania PRAWA.

Dlatego, jeśli popełniłeś w życiu wiele błędów, nigdy nie byłeś lub nie jesteś doskonały w myśli, mowie lub czynie - to jest to dobry moment, abyś przyszedł TYLKO do Jezusa, który przebaczy ci, uczyni cię czystym i da ci nowe serce z nowymi pragnieniami.

Zacznij swoje życie od nowa. Odwróć się od swoich grzechów i zamiast nich - żyj z Jezusem. Podziękuj Mu za to, co dla ciebie uczynił, Poproś Go, aby cię bezpiecznie prowadził. Wtedy nie tylko przetrwasz każdy kolejny "skok", ale będziesz również obfitować oraz wzrastać. Znajdź ludzi, którzy prawdziwie kochają Boga. Czytaj codziennie Biblię, a Bóg nigdy cię nie zawiedzie.

Pamiętaj, Bóg kocha cię, nawet jeśli na to nie zasługujesz, nawet jeśli Go odrzucisz, nawet jeśli naplujesz Mu w twarz. Bóg wysłał Jezusa, aby umarł na krzyżu i odpokutował za twoje wszystkie grzechy, ponieważ cię kocha. Co w takiej sytuacji uczynisz z Jezusem Chrystusem jako twoim "spadochronem"?
Czy zaufasz Mu i założysz Go na plecy swojego życia? Czy zawierzysz Mu swoje życie?

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ
Czy domy budują się same

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.