blog

7lipiec

Czy ma znaczenie to, w co wierzymy?


Czy ma znaczenie to w co wierzymy?

Jak uważasz, czy chciałbyś kupować chleb od piekarza, który mówiłby: "jakie to ma znaczenie, co się doda do ciasta: gwoździe, mielone szkło... Czemu nie! Bo po co trzymać się jakiegoś tam przepisu?" Albo czy chciałbyś iść do lekarza i prosić go o diagnozę, a on odpowiedziałby tobie: "A na co mają dziś Państwo ochotę?"

Jeśli nie miałoby znaczenia to, w co wierzymy, to wiara mogłaby się stać pretekstem do wszystkiego, Natomiast skorzystanie z usług wymienionego wcześniej piekarza lub lekarza, byłoby dla nas dość ryzykowne. Więc jeśli nie chciałbyś mieć potem ciągnących się za sobą problemów, to z pewnością ominąłbyś tych niewierzących ludzi.

Wobec tego, czy niewiara uchroni nas przed tym, co oczywiste?

Przypuśćmy, że jeśli przed sądem stanąłby człowiek, który dopuścił się gwałtu i zabójstwa na małym dziecku, a na swoją obronę wyznałby: "wysoki sądzie, ale ja nie wierzę w żadne więzienie ani w istnienie jakiejkolwiek kary." - to czy na tej podstawie sprawiedliwy sędzia powinien wypuścić oskarżonego na wolność? Czy powinien wypuścić go, ponieważ on wyznał, że nie wierzy w istnienie więzienia oraz kary?

Dobrze wiesz, że nie.

Tak samo byłoby z każdym człowiekiem, który przekroczyłby jakiekolwiek Prawo. Ostatecznie każdy nas odczułby tego bolesne konsekwencje, bez względu na to, jak bardzo by w to nie wierzył.

Podobnie, jeśli nie wierzyłbyś w prawo grawitacji i wyszedł dziś przez okno z piątego piętra, to czy twoja niewiara zmieniłaby rzeczywistość na świecie? Absolutnie nie. Doznałbyś wówczas poważnego uszczerbku na zdrowiu, a wielu przypadkach utraciłbyś nawet swoje życie. Lub jeśli nie wierzyłbyś w działanie ognia i włożył rękę w jego płomień, to czy twoja niewiara sprawiłaby, że twoja dłoń uniknęła poparzenia? Dobrze wiesz, że nie. Wystarczyłaby zaledwie chwila, aby boleśnie się sparzyć.

Zatem zauważ, że jeśli złamanie jakiegokolwiek prawa tu na Ziemii, bywa dla nas niezwykle bolesne w swych konsekwencjach bez względu na to, jak bardzo byśmy w to dziś nie wierzyli - to jaką konsekwencją będzie dla nas złamanie 10 przykazań Bożych? Czy zastanawiałeś się nad tym?

Spójrz na statystyki, które mówią wyraźnie, że 10 na 10 osób umiera. Czy wierzysz w to? Wszyscy pewnego dnia spotkamy się ze śmiercią. I nawet nasza dzisiejsza niewiara w to nie uchroni nas przed tym, co oczywiste. Wobec tego pytanie, które każdy z nas powinien sobie dziś zadać, brzmi: "Co się ze mną stanie po mojej śmierci?" Czy jesteś tego ciekaw? Czy wierzysz w to? Czy zechcesz już dziś poznać tego konsekwencje?

KLIKNIJ TU - i sprawdź, w którą stronę obróci się twoje życie.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.