blog

7lipiec

Czy podpalony dynamit może być niebezpieczny?Pewnie pomyślisz sobie: "Co to za idiotyczne pytanie?" Przecież to oczywiste, że podpalony dynamit jest w stanie rozwalić miejsce, w którym się znajduje. I faktycznie, tak też się dzieje. Dynamit rozrywa, burzy i niszczy. Jednak nie wszyscy ludzie są dziś świadomi jego oddziaływania. Zobacz dlaczego...

Był ładny, słoneczny, wakacyjny poranek. Koło godziny 9, tuż po śniadaniu, grupa dzieci wybiegła z domu, aby się pobawić. Jeden z chłopców pobiegł w stronę huśtawek, drugi zaś w stronę placu zabaw. Inne dzieci pobiegły na boisko, natomiast jedna z dziewcząt wskoczyła samotnie do piaskownicy i zaczęła tam formować swoje ulubione babki z piasku.

Po pewnym czasie podeszła do niej dorosła osoba i zapytała: "Cześć słonko, co tam robisz? Mam dla ciebie dwie niespodzianki, lecz musisz wybrać tylko jedną z nich." Dziewczynka spojrzała na stojącą przy niej postać i zobaczyła, że trzyma ona w swej prawej dłoni szarą, zakurzoną książkę z napisem Biblia, zaś w drugiej dłoni: kolorową laskę dynamitu przyozdobioną postaciami z gier oraz kreskówek.

Dziewczynka bez chwili zawahania - wyciągnęła swoje małe rączki w kierunku pięknie udekorowanej laski dynamitu. A nowoprzybyły osobnik, obserwując jej reakcję, uśmiechnął się i dodał: "Dobrze wybrałaś, to twój najlepszy wybór w życiu! A teraz zobacz, jak ta świeczka ładnie się iskrzy."

Po czym podpalił swą zapalniczką długi lont, a następnie przekazał dynamit dziecku. Nie zastanawiając się zbyt długo, obrócił się i uciekł. Nie chciał bowiem, aby go zauważono i posądzono o winę.

Natomiast dziewczynka wpatrzona w swój nowo otrzymany prezent, zdawała się być bardzo szczęśliwa, ponieważ mogła podziwiać jak koniec sznurka złączony z jej kolorową tubą, stawał się z każdą sekundą coraz krótszy i krótszy....

A TERAZ, ZATRZYMAJMY CZAS...


Gdybyś był rodzicem tej małej dziewczynki i widział, że trzyma ona w swych rączkach prawdziwą laskę dynamitu - jak byś wtedy zareagował?

Z pewnością, wyrwałbyś z jej rąk ten niebezpieczny przedmiot i odrzuciłbyś go jak najdalej. Co prawda, w ten sposób rozdrażniłbyś swoją pociechę, doprowadzając ją do łez. Ale czy emocje byłyby wtedy dla ciebie najważniejsze? Absolutnie nie. Ważniejsze byłoby jej ocalenie, bez względu na to, jaki ból wywołałbyś po stracie jej ulubionej "zabawki".

Tak samo jest w Twoim życiu. Istnieją tam podobne zagrożenia, podobne "zabawki", które mogą wybuchnąć dosłownie w każdej chwili, doprowadzając cię do samozagłady.

Takim "dynamitem" jest grzech, który za twoją zgodą, wsunął ci przez oszustwo sam Szatan.

I nie trzeba być terrorystą, aby wysadzać siebie oraz ludzi naokoło. Można samodzielnie, przez lata opasywać się wieloma laskami dynamitu swoich własnych grzechów. A potem być zaskoczonym, że wybuchają one w najmniej oczekiwanym przez nas momencie, niszcząc w ten sposób nasze życie, oraz życie innych.

Dlatego, gdybyś widział dziecko bawiące się podpaloną laską dynamitu, to Twoja reakcja byłaby natychmiastowa i bezwzględna. Dlaczego? Ponieważ twoja miłość i troska wobec dziecka, byłyby dla ciebie najważniejsze.

Tak samo jest z Bogiem. Jest On twoim Ojcem, który bardzo cię kocha i za wszelką cenę pragnie oddzielić cię od władzy grzechu w twoim życiu. Dla kochającego Ojca ważniejsze jest to, abyś ocalał i był zdrowy, chociaż z początku możesz płakać i narzekać, że odebrano ci twój ulubiony grzech. Jednak uwierz, że lepiej jest dla ciebie być z grzechu uwolnionym, niż przez grzech zniszczonym i Bóg to doskonale wie. Dlatego już dziś pragnie tobie pomóc i uwolnić cię od wpływu Szatana oraz jego pułapek.

PRZYPATRZ SIĘ SWOJEMU ŻYCIU


Gdybyś dostrzegł tam grzech wpędzający cię w ramiona śmierci i oddzielający na zawsze od życia wiecznego z Bogiem - wówczas jaka powinna być twoja PRAWIDŁOWA REAKCJA? Czy twoje kurczliwe tulenie się do "dynamitu", będzie rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla ciebie?

Dobrze wiesz, że nie.

POPATRZ DZIŚ NA ŚWIAT


Ludzie cierpią tam, ponieważ nie chcą pozwolić Bogu, aby On ingerował w ich życie. Nie chcą Mu oddawać swoich "dynamitów", swoich problemów, swoich chorób, siebie samych. A potem dziwimy się i narzekamy mówiąc: "Dlaczego mnie to spotkało?", "Gdzie jest Bóg?", "Moje życie jest beznadziejne!"

Czytając ten wpis, niewielu ludzi bierze te ostrzeżenie na poważnie. Zawsze znajdujemy jakąś wymówkę, tłumacząc to tym, że nasz dynamit jest najbezpieczniejszy na świecie, że nikomu on nie zagraża, że jest kolorowy i błyszczący. Natomiast trzymając go kurczliwie i nie pozwalając go sobie wyrwać - nawet nie wiemy, czym jest prawdziwa wolność dana nam od Boga. Niektórzy zaś doszli do takiego stanu, że już nie zdają sobie sprawy, iż chodzą na co dzień naszpikowani tym niebezpiecznym materiałem wybuchowym, który doprowadza ich oraz ich otoczenie do katastrofy.

Dlatego już dziś sprawdź, czy posiadasz w swym życiu ten niebezpieczny przedmiot, jakim jest dynamit grzechu i pozbądź się go, abyś uszedł cało, oraz ocalił też tych, którzy są wokół ciebie.

KLIKNIJ TU i sprawdź się!


Źródło:

(Ewangelia Jana 10:10)

"Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć."

(Ewangelia Jana 8:44)

"DIABEŁ od początku był zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

(Jakuba 1:13-16)

"Niech nikt, kuszony przez zło, nie mówi, że to Bóg go kusi. Bóg jest niepodatny na zło i sam nikogo nim nie doświadcza. Źródłem pokus człowieka są jego własne żądze. To one go pociągają i nęcą. Gdy żądza się rozwinie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć. Nie dajcie się zwieść!"

(- John Bunyan)

"Albo Biblia będzie trzymała Cię z dala od grzechu, albo grzech będzie Cię trzymał z dala od Biblii."

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ
Dokąd płynie Twoja łódź?

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.