blog

7lipiec

Skąd się biorą budynki? Czy ktoś je buduje?
Popatrz na ten dom:Chociaż nie znasz osobiście jego Projektanta, to jednak widzisz ten przepiękny budynek. Patrząc na niego, uświadamiasz sobie, że musiał go ktoś zaprojektować. Z pewnością był to ktoś, kto jest inteligentny, a nie chaotyczny w swym postępowaniu. Ponieważ z chaosu nic tak pięknego by nie powstało.

... CZY TO PRAWDA, ŻE DOMY BUDUJĄ SIĘ SAME?

Wyobraź sobie, że Projektant tego domu wcale nie istniał. Na pusty plac przyjechał samochód ciężarowy, a następnie wysypał cegły, cement, deski oraz blachę. Czy to sprawi, że dom wybuduje się sam?
Absolutnie nie. Jest to niemożliwe.
Więc spróbujmy użyć innej metody wzniesienia tego budynku. Postawmy tym razem na ewolucję i poddajmy działaniu czasu WSZYSTKIE elementy materiału budowlanego. Czy po upływie 1 roku, 10 lat, 100 lat lub 500 lat powstanie z nich ten piękny dom, który dostrzegasz na powyższym obrazku? Na pewno nie. I nawet jeśli minęłoby 500 milionów lat, to ta sterta materiału budowlanego prędzej obróci się w pył, aniżeli powstanie z niej jakikolwiek dom.

W związku z tym widzimy wyraźnie, że domy nie budują się same. Ani przez chaos, ani przez poddawanie jego elementów długotrwałemu działaniu czasu. Budynek może powstać tylko wtedy, jeśli będzie istniał jego Projektant. Tak samo jest z Bogiem. Chociaż nie widzimy Go, tak jak nie widzimy Projektanta każdego domu, to jednak dostrzegamy na co dzień Jego dzieła w postaci roślin, zwierząt, Ziemii, nieba oraz ludzi, które On wykreował. Przecież jeśli nie byłoby Projektanta domu - to nie będzie także domu. W ten oto sposób mamy solidny argument przemawiający za tym, że istnieje ich inteligentny Stwórca.

Jednak gdy spojrzysz dziś na świat, to dostrzeżesz na nim mnogość tego, co ludzie nazywają "bogiem". Więc który z tych "bogów" jest tym PRAWDZIWYM Projektantem?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, zastanówmy się przez chwilę, czy prawdziwy Projektant pozwoliłby na to, aby cegły kłaść nierówno, aby okna zostały zamontowane w podłodze piwnicy, a dach w przedpokoju? Absolutnie nie.

Zatem jest to logiczne, że prawdziwy Bóg Stwórca nie pozwoli na to, aby Jego stworzenie powstało bez jakiegokolwiek planu oraz prawa. Ponieważ bez przemyślanych zasad panowałby wszechobecny chaos i zniszczenie. Więc aby temu zapobiec, istnieją na tym świecie pewne ustalone reguły. W praktyce, jeśli wybudowałbyś dom bez dachu, to w czasie deszczu nabawiłbyś się powodzi w jego wnętrzu. Jeśli wyszedłbyś przez okno z piątego piętra i powiedział, że nie wierzysz w grawitację – to nie zmienisz w ten sposób rzeczywistości, lecz poważnie się pokaleczysz. Jeśli włożyłbyś rękę do ognia, to na pewno doznałbyś bolesnego poparzenia. Natomiast jeśli złamałbyś prawo – to logiczne, że poniesiesz za to słuszne konsekwencje.

Dlatego Ten jedyny i prawdziwy Bóg wpisał w naszą rzeczywistość i w nasze sumienie pewne ustalone i niezmienne prawa po to, aby nas chronić, czynić idealnie skonstruowanymi zupełnie tak, jak ten dom na obrazku. W tym celu, Bóg dał ludziom 10 przykazań, abyśmy je przestrzegali. By nasze życie nie obracało się w pył, lecz aby obfitowało, było pełne harmonii i przynosiło dobry owoc. Czy jest tak nadal? Niestety nie. Dziś ludzkość wcale nie słucha napomnień Bożych i łamie wszelkie przykazania, przepisy i prawa dane od Boga – niszcząc w ten sposób swoje życie, oraz życie innych. Takie problemy cywilizacyjne jak głód, wojny, morderstwa, choroby, niemoralność - to właśnie wynik ludzkiego nieposłuszeństwa i łamania zasad pokoju ustalonych przez Boga. I im bardziej ludzkość łamie te Boże Prawa - tym większych cierpień doznaje na co dzień.

Dlatego, czy uważasz się za dobrego człowieka? - KLIKNIJ TU i sprawdź.

Źródło:

(Hebajczyków 11:10b)

"[..] architektem i budowniczym jest sam Bóg."

(Hebajczyków 3:4)

"Każdy bowiem dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg."

(Dzieje Apostolskie 17:24-27)

"On stworzył cały świat i wszystko, co na nim istnieje. Jest Panem nieba i ziemi, więc nie mieszka w ziemskich świątyniach! On nie potrzebuje żadnej pomocy od ludzi, bo to On sam daje nam życie, sprawia, że oddychamy, i obdarza nas wszystkim, czego potrzebujemy. To dzięki Niemu wszyscy ludzie na świecie wzięli początek od jednego człowieka. On też rozmieścił na całej ziemi narody, wyznaczając im czas i miejsce. Uczynił tak, aby ludzie szukali Go, choćby po omacku, i znajdowali—bo On jest blisko każdego z nas."

Hej, a po co Bóg mnie stworzył ?


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ
Czy skoczyłbyś z samolotu bez spadochornu

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.