blog

7lipiec

Co jest twoim największym marzeniem?Czy wiesz, że twoje największe pragnienia zależą od okoliczności, w których się znajdujesz? Przypuśćmy, że zaoferowano tobie garści diamentów lub szklankę wody - co byś wtedy wybrał?
Z pewnością diamenty, bo przecież, po co ci jakaś szklanka wody? Natomiast jeśli czołgałbyś się samotnie po pustyni i umierał tam z pragnienia i zaoferowano ci raz jeszcze - szklankę wody albo garść diamentów, to bez wahania wzgardziłbyś diamentami i rzekł: "Zabierz te diamenty i daj mi wody, abym nie umarł!" Czy teraz dostrzegasz tę różnicę? Czy widzisz, że twoje największe pragnienia zależą wyłącznie od okoliczności, w których się znajdujesz?

O CZYM TERAZ MYŚLISZ? O CZYM TERAZ MARZYSZ?


Gdybyś miał dziś możliwość wyboru bycia szczęśliwym TYLKO TERAZ, za cenę bycia po śmierci wiecznie zgubionym - czy pisałbyś się na taką propozycję ? Przyznasz, że byłoby to niemądre posunięcie.

Jednak nie dziw się, bo wielu ludzi wybiera właśnie taką krótko-terminową "ofertę" nie zdając sobie sprawy z bolesnych konsekwencji jakie potem ponoszą.

Dzieje się tak, ponieważ ludzie nie myślą wcale o tym, co będzie w przyszłości, ale o tym, co jest teraz. Bardziej troszczą się o swoje "diamenty" i o to, jak inni ludzie ich postrzegają; zupełnie zapominając, że w dniu Sądu Bożego okoliczności każdego człowieka zmienią się diametralnie, ale wtedy będzie już za późno. I co wtedy zrobisz? Czy myślałeś już o tym?

Jeśli miałbyś dziś możliwość przyjęcia największego bogactwa w postaci ŻYCIA WIECZNEGO - czy byłbyś tym w ogóle zainteresowany?

Pewnemu chłopcu oferowano za darmo możliwość zasiadania do bogato zastawionego stołu królewskiego. Dano mu koronę, szaty, oraz pierścień na palec. Gospodarz powiedział do niego: "Chłopcze! Popatrz, te całe bogactwo i te wszystkie pyszności przygotowane są wyłącznie dla ciebie. Posil się, abyś żył." Lecz chłopiec słuchał i słuchał zachęt gospodarza, przytakiwał nawet głową, słysząc jego mądre napomienia, lecz jednym uchem wpuszczał te informacje, zaś drugim uchem je wypuszczał. Zupełnie nie docierało do niego owe przesłanie. Minęło niespełna kilka miesięcy i ów chłopiec zmarł z głodu - przy bogato zastawianym stole, mając na swej głowie koronę, będąc przyodzianym w królewskie szaty oraz pierścień na palcu.

Pewnie zapytasz: "Ale dlaczego tak się stało?"

Otóż zdawało się, że miał on wszystko, czego człowiek mógł potrzebować do życia. Przecież miał koronę na głowie, czyste szaty i pierścień na palcu. Żył w bogatym otoczeniu, zdrowym środowisku i myślał, że jest spełniony. Miał wszystko na wyciągnięcie swej ręki. Jednak w czasie swej ziemskiej wędrówki nie dbał zupełnie o to, co było mu najpotrzebniejsze do życia. Nie wyciągnął swej ręki tylko po jedno - po pokarm, który był jego prawdziwym bogactwem podtrzymującym go przy życiu. Dlatego nie dziwmy się, że chłopak zginął, gdyż uczynił to ze swej własnej, nieprzymuszonej wolnej woli. A dokładniej - z własnego uporu.
Czy było warto?

Dziś wielu ludzi myśli, że żyje - lecz w rzeczywistości zmierzają oni do duchowej śmierci. Zupełnie tak jak ten chłopak.

A jak jest z Tobą? Co jest twoim największym pragnieniem? Życie, czy śmierć? Czy jesteś bogaty w życie wieczne? Jak zareagujesz na głos Boga, który woła dziś do ciebie: "Przyjdź do mnie, posil się i żyj, abyś nie zginął!"

KLIKNIJ TU i zdecyduj.


Źródło:

(Ewangelia Mateusza 11:28)

[Rzekł Jezus] "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię."

(Ewangelia Jana 4:14)

[Rzekł Jezus] "Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu"

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

...

Czy jest w życiu coś więcej?

ZOBACZ
...

Kim On jest?

ZOBACZ
...

Dlaczego On umarł?

ZOBACZ
...

Skąd mieć pewność?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak to robić?

ZOBACZ
...

Dlaczego i jak czytać?

ZOBACZ
...

W jaki sposób On nas prowadzi?

ZOBACZ
...

Kim jest i co czyni Pocieszyciel?

ZOBACZ
...

Jak zostać napełnionym?

ZOBACZ
...

Jak opierać się złu?

ZOBACZ
Czy dynamit może być niebezpieczny?

KONTAKT Z NAMI

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie Boga, Biblii lub wiary, napisz do nas.

Znajdź grupę chrześcijan w Twojej okolicy.
Dla osób które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać na temat wiary, prezentujemy mapkę kontaktową.